رسپی گراتن پای با سبزیجات

Souces

more...

Cans

more...

Jams

more...

Pickles

more...

Herbal Water

more...

Pickled cucumbers

more...

Olives

more...

Latest News

جدیدترین ها در مجله اصالت

angle-left رسپی گراتن پای با سبزیجات

رسپی گراتن پای با سبزیجات


 مواد لازم 

آرد نول (الک شده) آرد نول ۳۰۰ گرم

نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) به مقدار لازم 

کره سرد (رنده‌شده)   ۲۰۰ گرم

سینه مرغ (مکعبی خردشده) ۲۰۰ گرم

روغن مایع (مخصوص سرخ‌کردن) به مقدار لازم

تره فرنگی (نگینی خردشده) ۱ عدد

سیر (کوبیده‌شده) به مقدار لازم

فلفل دلمه‌ای قرمز (نگینی خردشده) یک دوم عدد

کنسرو ذرت (بدون آب) ۱۰۰ گرم

کلم بروکلی (گل‌گل و بلانچ‌شده) ۲۰۰ گرم

سس بشامل طبق دستور داده‌ شده 

 پنیر گودا (رنده شده) ۲۰۰ گرم

 

طرز تهیه

آرد، مقداری نمک و ۱۵۰ گرم کره را در ظرفی ر یخته و ز یر و رو کنید. تا کره کاملا به آرد آغشته شود. ۵ قاشق سوپ خوری آب یخ را به تدریج به آن اضافه کرده و با دست کاملا ورز دهید تا خمیر نرم و یکدست شود. خمیر را با سلفون بپوشانید و ۴۵ دقیقه در یخچال استراحت دهید.

خمیر را از یخچال خارج کرده و آن را با وردنه روی سطح آردپاشیشده به ضخامت ۳ میلیمتر باز کنید. کف و دیواره‌های قالب تارت ۲۳ سانتی‌متری را با خمیر پوشانده و آن را مجددا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. در این فاصله سینه مرغ را با نمک و فلفل مزه‌دار کنید و سپس ۱۰ دقیقه آن را حرارت دهید تا طلایی شود. سینه مرغ را از تابه خارج کنید و کنار بگذارید.

تره فرنگی را در همان ظرف تفت دهیدتا نرم و شفاف شود. سپس سیر، فلفل دلمه‌ای و ذرت را به ان اضافه کنید و یک دقیقه دیگر تفت دهید. اکنون بروکلی و مرغ را اضافه و مخلوط کنید. خمیر تارت را از یخچال خارج کنید و کف آن را با چنگال سوراخ کنیدو سپس آن را با فویل آلومینیومی پوشانده و مقداری لوبیا یا برنج روی آن بریزید تا سنگین شود قالب را تقریبا ۲۰ دقیقه، در طبقه  وسطی فر که از ۱۵ دقیقه قبل روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید قرار دهید تا بپزد.

در این فاصله سس بشامل را آماده کنید. اکنون قالب را از فر خارج و حبوبات داخل آن را خالی کنید. داخل قالب را از مخلوط مرغ پر کنید سپس سس بشامل را روی آن ریخته و پنیر گودا را روی مخلوط بپاشید. قالب را ۲۰ دقیقه دیگر در طبقه وسط فر گرم شده قرار دهید تا بپزد و طلایی شود. قالب را از فر خارج و گراتن را از قالب جدا کنید. گراتن را با چاقو برش بزنید و سرو کنید.

روش تهیه سس بشامل

۶۰۰ میلی‌لیتر شیر پرچرب و ۵۰ گرم آرد نول (الک شده) را در قابلمه ای روی حرارت ملایم ر یخته و با یکدیگر مخلوط کنید

سپس ۴۰گرم کره ذوب شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا بجوشد. بگذارید ۵ تا ۶ دقیقه روی حرارت بماند و سپس یکدستی حاصل شود. قابلمه را از روی حرارت بردارید، با مقداری نمک، فلفل سفید (پودرشده) و جوزهندی مزه‌دار کنید.

رسپی گراتن پای با سبزیجات